Szukasz najlepszych filmowych inspiracji? Sprawdź nasze propozycje z oscarowej gali z 2019 roku i wejdź w świat kina na najwyższym poziomie!

Oscarowe must see z 2019 roku

Oscary to najsłynniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w przemyśle filmowym, o których marzą wszyscy zaangażowani w tę branżę. Już sama nominacja jest niesamowitym wyróżnieniem, a wygraną można uznać za największy sukces w karierze.

Co roku nie brakuje kontrowersji odnośnie do niektórych werdyktów jury, jednak o gustach się nie dyskutuje, warto więc cieszyć się samą ceremonią oraz oczywiście poznać najważniejsze filmy z każdego roku. Podczas oscarowej gali z 2019 roku można było usłyszeć o wielu wspaniałych filmach, które na zawsze przeszły do historii światowego kina. Poznaj 10 najważniejszych propozycji do obejrzenia z tego wydarzenia:

  • Green Book – film nominowany w 5 kategoriach i zwycięzca w kategorii „najlepszy film”. Zjawiskowy komediodramat opowiadający historię pianisty Dona Shirleya oraz jego osobistego ochroniarza i kierowcy – Tony’ego Vallelongi. Film powstał na faktach, porusza ważne problemy ówczesnego i współczesnego świata, a także porusza do głębi każdego widza.
  • Roma – meksykański film, który zdobył Oscary w kategoriach dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego oraz najlepszego reżysera. Cudowny dramat osadzony na początku lat siedemdziesiątych.
  • Bohemian Rhapsody – film opowiadający historię Freddy’iego Mercurego i zespołu Queen, zachwyca doskonałą muzyką oraz grą aktorską Rami’ego Malka.
  • Czarna Pantera – pewne zaskoczenie, gdyż to właśnie ta produkcja zdobyła Oscara za najlepszą muzykę.
  • Narodziny gwiazdy – ten film natomiast zdobył nagrodę za najlepszą piosenkę w wykonaniu m.in. Lady Gagi.
  • Czarne bractwo. BlacKkKlansman – amerykański komediodramat słynnego reżysera Spike’a Lee, produkcja otrzymała Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.
  • Free Solo – najlepszy dokument na ówczesnej gali, opowiada historię jednego z najsłynniejszych wspinaczy na świecie Alexa Honnolda.
  • Faworyta – film ten uzyskał aż 10 nominacji podczas Oscarów 2019. Film historyczny prezentuje losy niedołężnej królowej Anny, która jest podatna na manipulacje swojej kochanki i faworyty lady Sarah, w filmie grają m.in. Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone.
  • Pierwszy człowiek – przepiękny obraz biograficzny opowiadający losy Neila Armstronga, pierwszego człowieka na księżycu.
  • Zimna wojna – jedyny polski film nominowany do Oscarów 2019, po prostu trzeba obejrzeć.

Co bardzo ważne, aby nadrobić swoje zaległości z Oscarów 2019, nie musisz czekać, aż wybrane tytuły pojawią się w telewizji. Znakomita usługa, jaką jest telewizja przez Internet, pozwala Ci na korzystanie z serwisów streamingowych takich jak np. VOD. W ich ramach możesz oglądać wybrane produkcje w najlepszej jakości, w dowolnym momencie i zupełnie bez reklam. Telewizja przez Internet to dla Ciebie nowość? Sprawdź bieżącą ofertę i poznaj najlepsze filmy, które otrzymały Oscara w 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj