Kiedy zakładamy swojego bloga, spotykamy się z pojęciem domeny, która jest niezbędna do stworzenia strony internetowej.

Co dokładnie kryje się pod pojęciem „domena”?

Domena internetowa jest to nazwa strony internetowej, rozpoczynająca się od hasła „www.”, a kończąca się np. hasłem „.com”. Również adres e-mail to domena internetowa.

Domena internetowa jest potrzebna, aby strona mogła prawidłowo funkcjonować (jedna witryna internetowa może być wyszukiwana przy pomocy różnych domen).

Jeśli chodzi o końcówki domen internetowych, to pokazują nam one zasięg strony internetowej. Przykładowo, końcówka „.pl” informuje, iż strona internetowa jest ogólnopolska. Końcówka „.com” z kolei, należy do końcówek ogólnoświatowych.

Kupowanie domeny internetowej

Zakładając bloga, zazwyczaj musimy zapłacić za wygenerowanie domeny internetowej (najlepsza nazwa dla domeny to np. nazwa naszej firmy bądź nazwa naszego bloga). Wysokość kwoty, którą musimy zapłacić za domenę internetową zależy od jej końcówki (czyli od zasięgu, jaki chcemy przypisać stronie internetowej) oraz od firmy, w jakiej tą domenę mamy zamiar zakupić. Kupując domenę, powinniśmy również pomyśleć o serwerze hostingowym, by nasza strona internetowa działała bez zarzutów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj