Wielu z nas chciałoby posiadać własną stronę internetową (bloga), gdzie moglibyśmy dzielić się swoimi doświadczeniami, pasjami bądź sprzedawać nasze produkty (możliwości istnieje bez liku). Najbardziej znanymi miejscami w internecie, na których możemy założyć swojego bloga są Blogger (Blogspot) oraz WordPress.org (nie mylić z WordPress.com, który stanowi bardzo okrojoną wersję WordPress.org i raczej nie będziemy do końca z niego zadowoleni).

Blogger (Blogspot)

Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z posiadaniem bloga. Założenie domeny na portalu nic nie kosztuje (Blogger powiązany jest z naszym kontem Google, co będzie dla nas wygodne). Blogger zapewnia komfortowe pozycjonowanie.

Jeśli jednak chcemy, aby nasz blog wyglądał bardziej profesjonalnie oraz pokazywał nam wiarygodne statystyki, nie powinniśmy wybierać tego rozwiązania.

WordPress.org

Założenie konta jest darmowe, ale należy wykupić hosting oraz domenę (za około 100zł).

Jeśli chodzi o wbudowane w WordPress.org funkcje, usatysfakcjonowani będą nawet profesjonaliści. Możliwe jest dodanie wtyczek, zapewniających: newsletter, sklep internetowy. Ponadto, w tym przypadku jesteśmy wyłącznymi właścicielami naszego bloga!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj