Przeciętny gracz nie przykłada uwagi do klawiatury, której używa w trakcie rozrywki. Liczy się tylko to, by była jak najtańsza i służyła przez wiele miesięcy. Jednakże jeśli oczekujesz od swojego sprzętu czegoś więcej, to nie ma co ukrywać, że warto zastanowić się nad zakupem klawiatury, która wniesie do twojego użytkowania coś więcej. Mowa tu oczywiście o klawiaturze mechanicznej.

Zalety klawiatury mechanicznej

Do głównych korzyści przemawiających za zakupem klawiatury mechanicznej jest jej żywotność. Wykonanie oraz fakt, że każdy z klawiszy posiada niezależny przełącznik, który powoduje jego naciśnięcie sprawia, że pisanie na takiej klawiaturze jest niesamowicie wygodne i sprawiające poczucie komfortu. Kolejną zaletą jest bezproblemowe naciskanie klawiszy. Może się to wydawać trywialne, jednakże podczas rozgrywki sieciowej uruchomienie czaru za pomocą wybranego skrótu klawiszowego nieraz potrafi uratować graczowi skórę.

Wady klawiatury mechanicznej

Użytkownik, który nigdy wcześniej nie korzystał z klawiatury mechanicznej, może zdziwić się jak głośny jest to sprzęt. Wciśnięcie pojedynczego klawisza lub konkretnej sekwencji klawiszy nie jest ciche jak w przypadku zwykłej klawiatury. Następnym aspektem niekorzystnym jest cena klawiatury mechanicznej. Nie ukrywajmy, za jakość trzeba zapłacić i nie inaczej jest w przypadku mechanicznej klawiatury.

Podsumowując, jeśli zależy ci na solidnym wykonaniu oraz komforcie użytkowania, to najlepszy znak, by zakupić klawiaturę mechaniczną. Zapłacisz więcej, ale w zamian otrzymasz produkt najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj