Podczas korzystania przez nas z np. różnych stron internetowych, na których zamawiamy produkty często zdarza się, że pojawia się możliwość zapisania się na newsletter. W ten sposób dana firma internetowa daje zniżkę na zakupy dla nowych klientów. Wysyła po prostu maila z odpowiednim kodem rabatowym na podany przez nas adres. Kod ten możemy wykorzystać przy zakupach na stronie internetowej tej firmy.

Czym jednak jest ten newsletter?

Jest on rodzajem internetowego biuletynu, na który możemy się zapisać podając nasze dane (takie jak adres e-mail). Newsletter to wiadomość, którą wysyła nam co jakiś czas konkretna firma internetowa na naszego maila.

Dlaczego firmy wysyłają newslettery swoim klientom?

Ponieważ stanowi to skuteczny sposób, aby się zareklamować. W treści takiego newslettera firma może umieścić informacje na temat swoich nowych produktów, a także konkursów, w jakich będą mogli wziąć udział klienci. Ponadto, dzięki temu rodzajowi biuletynu internetowego, możemy nabyć interesujące nas produkty po okazyjnych cenach. Co ważne, newsletter nie trafia do SPAM’u, tylko (przez fakt, iż klienci zapisują się do niego dobrowolnie) do głównej skrzynki pocztowej, więc dana firma ma pewność, że trafia do swych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj