PHP jest to skryptowy język programowania. Służy on do tworzenia dynamicznych stron internetowych. Co więcej, nietrudno się go nauczyć, a także jest łatwy w obsłudze. Pobieranie PHP jest całkowicie darmowe. Może być używany zarówno w celach prywatnych, jak i komercyjnych.

Na czym polega i jak działa PHP?

PHP pracuje po stronie serwera WWW (jest językiem „server-side”). Przed zainstalowaniem należy się upewnić, iż używany przez nas serwer obsługuje PHP.

Dzięki językowi programowania PHP możemy tworzyć nie tylko strony internetowe, ale również aplikacje (także graficzne). Ponadto, PHP służy też do przetwarzania danych.

Dla jakich użytkowników został przeznaczony język PHP?

PHP jest odpowiedni zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem oraz tworzeniem stron internetowych itd., jak i dla profesjonalistów. Zawaansowani programiści znajdą tu odpowiednie narzędzia, które umożliwią im kreowanie aplikacji.

Jeśli chodzi o to, gdzie używany jest język programowania PHP, tak naprawdę zastosowań ma on bez liku. Przedsiębiorstwa stosują go do tworzenia firmowych stron internetowych, programiści do skryptów oraz aplikacji. PHP znalazł zastosowanie również w grach oraz stronach www.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj