Wybór aplikacji do nauki języków jest naprawdę duży, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Nauka z pomocą aplikacji jest prosta i przyjemna, jednak jak każda inna metoda, ma swoje zalety i wady – poznaj je i zdecyduj, czy aplikacje mobilne są dla Ciebie!

Plusy aplikacji mobilnych

Do największych zalet nauki języka obcego z pomocą aplikacji należą m.in.:

  • Duża różnorodność – aplikacje pozwalają zapoznać się z językiem na wielu płaszczyznach. Możesz słuchać prawidłowej wymowy native speakerów, ćwiczyć swoją własną mowę, rozwiązywać testy i grać w interaktywne gry czy wypełniać quizy.
  • Mobilizacja do systematyczności – aplikacje to świetny pomysł na regularną naukę nowych słów każdego dnia. Nie zawsze mamy motywację do szukania nowych zagadnień, a w aplikacji wystarczy wybrać nowy dział z listy.
  • Kwestie cenowe – zakup książek i materiałów do nauki od zera jest dość drogi – a w przypadku większości aplikacji możemy uczyć się praktycznie za darmo.

Minusy aplikacji mobilnych

Jak każde rozwiązanie, również korzystanie z aplikacji ma swoje słabe strony. Niektóre z nich to np.:

  • Nudne, źle opracowane schematy – w niektórych aplikacjach trzeba przechodzić przez wszystkie zagadnienia po kolei, żeby wejść na następny poziom. Niektórzy chcą uczyć się przecież jedynie konkretnych działów czy zagadnień bez konieczności powtarzania czegoś, czym wcale nie są zainteresowane.
  • Źle skonstruowane testy – błędne wybory w quizach czy testach potrafią być na tyle oczywiste, a czasem nawet wręcz absurdalne, że od razu naprowadzają Cię na prawidłową odpowiedź – w większości z nich niespecjalnie mobilizujesz więc mózg do pracy.
  • Brak wytłumaczenia zasad gramatycznych – o ile większość aplikacji uczy Cię gramatyki na podstawie konkretnych zdań, o tyle naprawdę mało z nich tłumaczy same reguły obowiązujące w konkretnych czasach czy wyrażeniach.

Ciekawy dodatek do nauki

Jako podstawę nauki najlepiej potraktować korepetycje z native speakerem lub profesjonalny kurs językowy – sprawdź ofertę: Lincoln – szkoła językowa. Aplikacja może stanowić ciekawy dodatek i pomóc w utrwaleniu wiedzy, lepiej jednak nie opierać swojej nauki wyłącznie na niej.

To, czy wykorzystasz aplikacje mobilne przy codziennej nauce zależy jedynie od Ciebie – jeśli ich zalety Cię do tego przekonały, koniecznie spróbuj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj