W tym artykule skupimy się na propozycji chmury obliczeniowej zaproponowanej przez markę Red Hat. W wielu przedsiębiorstwach wykorzystanie chmury obliczeniowej staje się wręcz niezbędne do prawidłowego działania sieci firmowej, dlatego warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, stworzony z myślą o profesjonalnych użytkownikach. Postanowiliśmy zaprezentować Państwu to oprogramowanie, aby zachęcić do zainteresowania się ofertą marki Red Hat. Mamy nadzieję, że lektura poniższego tekstu umożliwi Państwu bliższe zapoznanie się z proponowanym rozwiązaniem i przybliży także jego najistotniejsze zalety. Zachęcamy do lektury wszystkich klientów zainteresowanych rozwojem sieci firmowej i wprowadzeniem najnowszych rozwiązań technologicznych do swojego przedsiębiorstwa.

Red Hat – dlaczego warto wybrać rozwiązania tego producenta?

Red Hat jest profesjonalną firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania open-source od 1993 roku. Przedsiębiorstwo zostało założone w USA, a obecnie jego produkty są wykorzystywane przez klientów na całym świecie. Najpopularniejszy produkt proponowany przez Red Hat to dystrybucja Linuxa o nazwie Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Jest to system operacyjny dla środowiska serwerowego, stworzony w oparciu o system Linux. Stosowany jest w wielu profesjonalnych środowiskach i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Marka Red Hat stara się jak najbardziej zaangażować w rozwój wolnego oprogramowania. W ofercie producenta znajdziemy również inne produkty, między innymi oprogramowanie przeznaczone na komputery osobiste Red Hat Enterprise Linux Desktop, wersję oprogramowania Red Hat Enterprise Linux Workstation oraz Red Hat OpenStack, czyli chmurę obliczeniową, której zalety postaramy się przybliżyć Państwu w tym artykule. Wszystkie produkty oferowane przez Red Hat można zakupić w postaci subskrypcji na rok lub trzy lata. Klient posiadający subskrypcję jest uprawniony do: pobierania najnowszych wersji oprogramowania Red Hat Linux przez cały okres trwania subskrypcji, możliwości aktualizowania oprogramowania poprzez kanał Red Hat Network, a także telefonicznego i sieciowego wsparcia technicznego ekspertów Red Hat.

Czym jest Red Hat OpenStack?

Red Hat OpenStack to projekt chmury obliczeniowej, opierającej się na systemie Linux. Platforma ta jest współtworzona z najpopularniejszym produktem marki Red Hat, czyli dystrybucją Linuxa Red Hat Enterprise Linux. OpenStack jest specjalistyczną platformą odpowiadającą za wirtualizowanie zasobów ze standardowego sprzętu, organizowanie ich, a także pozwala na pełne zarządzanie nimi. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które stosowane jest przez profesjonalistów w wielu krajach. Red Hat OpenStack umożliwia także rezygnację ze stosowania drogich urządzeń infrastrukturalnych, takich jak na przykład systemy pamięci masowej czy sprzętu sieciowego. Opisywane oprogramowanie jest złożone z kilkunastu połączonych modułów, których zadaniem jest zagwarantowanie pełnej funkcjonalności chmury. Wszystkie zastosowane w tym rozwiązaniu komponenty zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności powielania przy jednoczesnym osiągnięciu pełnej wydajności działania chmury obliczeniowej. Marka Red Hat postanowiła zaproponować klientom wyjątkowo szybko rozwijające się oprogramowanie nowej generacji, służące do wirtualizacji, dzięki czemu system ten odpowiada już za obsługę tysięcy serwerów znajdujących się w najróżniejszych miejscach na całym świecie. OpenStack może być wykorzystywany jako platforma zarówno dla chmury prywatnej, jak i publicznej. Dodatkowym argumentem przemawiającym za zastosowaniem tego produktu jest szereg innowacji wprowadzanych do rozwiązania, na przykład dostarczanie migawek typu copy-on-write, co ma na celu zwiększenie ochrony danych oraz usprawnienie działania mechanizmów sprawdzania i przywracania.

Najistotniejsze zalety Red Hat OpenStack

W tej części artykułu postaramy się w zwięzły sposób przedstawić Państwu najistotniejsze zalety opisywanego produktu. Red Hat OpenStack warto zakupić przede wszystkim dlatego, iż jest to nowatorskie rozwiązanie, wyposażone w nowoczesne funkcjonalności, które z pewnością zostanie docenione przez klientów poszukujących oprogramowania najwyższej jakości, które otrzymuje częste aktualizacje i stale się rozwija. Opisywana platforma znana jest wśród profesjonalistów między innymi z możliwości inicjowania i zarządzania woluminy ze znanej kopii roboczej, co pomaga również w zmniejszeniu zajmowanej przestrzeni pamięci masowej. Twórcy Red Hat OpenStack postawili przede wszystkim na możliwość spełnienia wszystkich wymagań dzisiejszych użytkowników, którzy w środowiskach profesjonalnych oczekują najwyższej jakości oraz niezawodności wszystkich stosowanych rozwiązań. Red Hat OpenStack słynie między innymi ze skalowalności oraz modularności, co pozwala na dostosowanie go do wymagań konkretnego przedsiębiorstwa i stałe zmienianie i dostosowywanie do aktualnych potrzeb. Ogromną zaletą rozwiązania RH OpenStack jest umożliwienie użytkownikowi rezygnacji z wielu fizycznych urządzeń służących do zarządzania infrastrukturą (zaawansowany sprzęt sieciowy, systemy pamięci masowej), co zmniejsza koszty eksploatacji oraz uwalnia przestrzeń w serwerowni, co jest szczególnie istotne dla rozwijających się przedsiębiorstw. Koszty wdrożenia i utrzymania przy zastosowaniu rozwiązania Red Hat OpenStack są wyjątkowo niskie. Opisane powyżej oprogramowanie jest obsługiwane przez Network Functions Virtualization (NFV).

Gdzie zakupić Red Hat OpenStack?

Jesteśmy przekonani, że lektura powyższego tekstu umożliwiła Państwu bliższe zapoznanie się z tematyką rozwiązania Red Hat OpenStack. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem tego oprogramowania, proponujemy skorzystanie z oferty thomas it. Nasi eksperci z chęcią pomogą Państwu w wyborze idealnego rozwiązania dla konkretnego przedsiębiorstwa i posłużą wsparciem na każdym etapie konfiguracji i eksploatacji. Wszystkim klientom, którzy nie są jeszcze do końca przekonani, polecamy konsultacje z profesjonalistami z thomas it – rozwieją oni wszelkie wątpliwości i pomogą w ustaleniu idealnych rozwiązań dla każdej firmy, uwzględniając wyróżniające ją cechy. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie pomóc każdemu z klientów w stworzeniu wydajnie funkcjonującej sieci firmowej.

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub pod adresem e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj