Informatyka to bez wątpienia jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów. Powszechna komputeryzacja oraz intensywny rozwój nowoczesnych technologii powodują, że specjaliści z tej dziedziny są potrzebni niemal w każdym sektorze gospodarki. Jaka przyszłość czeka absolwentów informatyki? Przeczytajcie.

Studia informatyczne

Na początku należy podkreślić, że studia na tym kierunku nie należą do najłatwiejszych. Są czasochłonne i wymagają dużego nakładu pracy ze strony studentów. Liczą się wiec nie tylko zdolności matematyczne i analityczne, ale również samodyscyplina, wytrwałość i konsekwencja.

W czasie trwania nauki studenci zdobywają wiedzę niezbędną do rzetelnego wykonywania swojego zawodu, dotyczącą m.in. sieci komputerowych, systemów operacyjnych i baz danych, programowania, grafiki komputerowej, bezpieczeństwa w sieci czy pracy nad sztuczną inteligencją.

Specjalizacje i późniejsza kariera zawodowa

Studia informatyczne dają absolwentom rozległą wiedzę, umożliwiającą podjęcie pracy o różnej specyfice. Do najpopularniejszych w ostatnich latach specjalizacji wybieranych przez studentów należą grafik komputerowa, programowanie oraz programowanie gier i aplikacji mobilnych. Są one zgodne z obecnym zapotrzebowaniem rynku.

Absolwenci informatyki bez problemu znajdują zatrudnienie w większości dużych firm i korporacji, urzędach publicznych, firmach z sektora IT, agencjach projektowych, reklamowych i marketingowych, firmach zajmujących się tworzeniem i udoskonalaniem nowoczesnych technologii, programów komputerowych, aplikacji mobilnych itp. Z łatwością odnajdują się zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku i cieszą się wysokimi zarobkami oraz satysfakcjonującymi warunkami pracy. Informatyk to jeden z zawodów przyszłości, wykonujące go osoby nie muszą więc martwić się tym, że ze względu na brak zainteresowania, za kilkanaście lat dotknie ich bezrobocie. Wręcz przeciwnie – wszystko wskazuje na to, że będą potrzebni jeszcze bardziej niż dziś.

Gdzie studiować?

Decydując się na studia na kierunku informatyka, warto wybrać renomowaną uczelnię, cieszącą się dobrymi opiniami i realizującą wysoki poziom kształcenia. W Warszawie informatykę można studiować np. na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Nauka trwa 3,5 roku i kończy się otrzymaniem tytułu inżyniera licencjata. Odbywa się w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. W obu przypadkach program nauczania obejmuje teoretyczne oraz praktyczne przygotowanie do zawodu. Dużą zaletą studiów na tej uczelni jest fakt, że są one w dużej mierze dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu stają się dostępne nawet dla mniej zamożnych studentów. Więcej dowiesz się na: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj