W ostatnich latach zawód grafika stał się bardzo popularny. Ma to związek z dynamicznym rozwojem rynku. Jak grzyby po deszczu powstają start-upy, a ogromne firmy walczą o uwagę potencjalnych klientów. Aby dobrze się zareklamować i sprzedać swoje usługi, potrzebna jest atrakcyjna reklama. A jednym z jej najważniejszych elementów jest strona wizualna. Co zatem oferuje kierunek grafika? Studia te to nie tylko klucz do pewnego zatrudnienia, ale także okazja do samorozwoju.

Czy trzeba posiadać zdolności plastyczne?

Z pewnością osoby, które mają predyspozycje do tworzenia różnych obrazów i dzieł, będą miały odrobinę łatwiej na grafice. Studia te nie są zarezerwowane jednak tylko dla artystów. Decydując się na I stopień studenci od podstaw poznają działania plastyczne, historię sztuki, uczą się szkicować oraz zaznajamiają się z grafiką cyfrową. W myśl słynnego powiedzenia „trening czyni mistrza” można domyślić się, że umiejętności w grafice można z powodzeniem nabyć. W trakcie studiów będzie również okazja nauczyć się czegoś innego, niż tworzenie. Dobre uczelnie w programie zajęć przewidują takie zajęcia takie jak projektowanie komunikacji wizualnej i reklamy, typografia czy kreacja wideo. Dzięki temu po zdobyciu dyplomu absolwenci mają wiele możliwości, jeżeli chodzi o szukanie zatrudnienia.

Grafika jest przede wszystkim dobrym wyborem dla ludzi kreatywnych. W dzisiejszych czasach niebanalne pomysły, oryginalny design i szybkość w tworzeniu kreacji liczą się najbardziej. Zatem ci, którzy mają głowę przepełnioną pomysłami, z łatwością wymyślają hasła reklamowe i potrafią wyobrazić sobie w głowie projekt, powinni rozważyć grafikę jako kierunek swoich studiów.

Praca dla grafika, czyli rób to, co lubisz

Pasjonaci rysunków ucieszą się na myśl o pracy związanej z wykonywaniem profesjonalnych ilustracji. Co więcej, tworzy się je w oprogramowaniu graficznym, zatem z łatwością będzie można dodać efekty specjalne. Ci, którzy preferują spożytkować swoją kreatywność w inny sposób, mogą liczyć na etat przy tworzeniu i obróbce materiałów wideo. Ciekawym zajęciem jest również praca fotografa, który dostarcza zdjęcia np. reportażowe, reklamowe czy artystyczne. Z otwartymi rękami dobrych grafików przyjmą agencje interaktywne, które potrzebują na co dzień dużej liczby banerów wykorzystywanych w reklamie online lub offline. Zatrudnienia szukać można też w drukarniach przy opracowywaniu ulotek, biuletynów, czy gazetek.

Jak widać, graficy mają szerokie pole wyboru, jeśli chodzi o ścieżkę swojej kariery. Praca, która pozwoli uwolnić kreatywność, jest także opłacalna i przynosi niemałą satysfakcję. Tutaj nie tylko sam proces tworzenia dostarcza radość. Czas poświęcony na dobór kolorystyczny, font, koncepcje i w końcu realizację zostaję często doceniony przez klientów i pracodawcę. Widok własnego projektu w Internecie, czy na wielkim billboardzie może być powodem do dumy. Jeżeli marzysz, by twoje pomysły ujrzały światło dzienne i przynosiły zysk, to kierunek grafika czeka na ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj